STYLECHECK [BRAS - A LITTLE DIFFERENTLY]

November 27, 2012

Eccentric underwear? No, there's bras aren't supposed to stay hidden under layers of clothes. These want to be seen! And that's how I like it! Not that I would have the need to show my bra or something all the time. But sometimes, you just need a little edge - and these are perfect to do that! I can't even pick my favorite from the ones on this picture ..
Unfortunately, I haven't bought one yet. Tried the silver one in the corner, it's from H&M, but it was too much of a push up. Me no likey, haha. Anyways, can you help pick me the nicest one of these? Would you wear an eccentric bra like this, maybe under a transparent shirt/blouse/tank top?

Extravagantné spodné prádlo? Už dávno prešli časy, keď mali byť podprsenky skryté pod vrstvami oblečenia. Tieto chcú byť videné a obdivované! A presne tak sa mi to páči! Nie že by som mala nejakú potrebu ukazovať moju podprsenku každý deň, ale niekedy proste potrebujeme extra edge - a tieto sú na to perfektné! Je pre mňa ťažké vybrať si moju obľúbenú ..
Bohužiaľ som si zatiaľ žiadnu nezaobstarala. Skúšala som si tú striebornú, nájdete ju v H&M, ale bola príliš push up a to fakt neznášam. Každopádne, čo na ne hovoríte vy? Ktorá sa vám najviac páči - a hlavne, obliekli by ste si nejakú z nich, napríklad pod priesvitné tričko, tank top, blúzu? 

No comments :

Post a Comment

Anything to say about this post/my blog? Let me know! You know comments make me happy ♥