PACKING

February 27, 2013
I can proudly say that I am all packed now, finally! Even though I am traveling with just a small bag this time (and a couple of other bags, haha), it took longer than I thought it would be. I decided to tell you what I packed, since it can be helpful to some of you. I remember reading a post about it a long time ago on one blog and it was really interesting to see, what other people take with them when they travel. So here we go .. 

Hrdo oznamujem, že som sa konečne dobalila! Aj keď tento krát cestujem len s malou taškou (a pár ďalšími taškami, haha), trvalo mi to dlhšie, ako som si myslela. Možno zrovna preto, že si beriem len tak málo vecí = viac rozhodovania. A potom ma napadlo, že vám ukážem, čo si všetko beriem, možno vám to pomôže pri ďalšom výlete. Pamätám si, že som pred dlhším časom čítala na inom blogu post o tom, čo sa oplatí vziať si a tak a prišlo mi zaujímavé porovnať, čo si so sebou berú iní ľudia.

MAKE-UP:

I had to take a little more than I intended in at first, because we are going to a party on Friday and I am still not sure what I am going to wear exactly. So I took my foundation, powder and blush for the face - and of course, the brushes to apply them. For the eyes (which are most important to me) I decided to take a pink and a beige eyeshadow, black pencil, black eyeliner and my two favorite mascaras. Also the lash-curler, although I don't use it as much. For the eyebrows: tweezer, of course, haha! And the powder dark filler + the brush. And last but not least, my two favorite lipsticks: red and pink!

Rozhodla som sa vziať si trochu viac šminiek, ako som chcela, pretože v piatok ideme "pařit" a ešte netuším, čo presne si oblečiem, tak aby som ladila, haha! Samozrejme som si vzala make-up, púder a lícenku - a k nim štetce. Na oči (podľa mňa to najdôležitejšie) som si nabalila ružový a béžový tieň, čiernu ceruzku, tekutú linku a moje dve obľúbené mascary. A pre istotu aj vytáčač (? :D) mihalníc, aj keď ho v poslednej dobe takmer vôbec nepoužívam. Na obočie samozrejme pinzetu a púdrový vypĺňač aj so štetcom. A nakoniec aj moje dva obľúbené rúže: červený a ružový.

 
On every trip, I take silver and gold jewelery with me. The nail polish I decided to take with me this time is red. In case I am going to wear my brown belt, I took my brown - gold watch. A white sporty bag on the train, two pairs of sunglasses (oh how I had to fight my sunglasses-fetishist-side not to take more!). Black clutch-like bag is always a must! Two pairs of jeans, two cardigans, my black blazer, a couple of tanktops and two sweaters - black and yellow. For the train ride (9 damn hours!!!) I bought some good german snacks. I am also taking something not to die from boredom - some drawing stuff, the last book from the "Fifty Shades" series and some magazines. The only pair of shoes (I am still thinking of taking one more pair) I decided to take are my white Petush Nike sneakers. And of course the electronics: eS' canon, my iPad, iPod and Nokia and my dear laptop so that I can work on some things I have to get done on the train. And not to forget, my contacts, haha! I wouldn't want to forget those!

Vždy keď cestujem, beriem si so sebou strieborné a zlaté doplnky. Tento krát som si vzala červený lak a ak sa rozhodnem dať si môj hnedý opasok, mám k nemu aj pasujúce hodinky. Na cestu mám bielu športovú tašku, dva páry slnečných okuliarov (uh, bojovala som so sebou, aby som si ich nevzala viac, ako obvykle). Čiernu clutch cez rameno som si samozrejme musela vziať tiež. Dva páry riflí, dva svetríky, blazer a pár tričiek (hlavne na ramienka) a dva svetre - čierny a žltý. Na cestu vlakom (9 hodín!!!) som si nakúpila nemecké dobroty. Okrem toho si beriem maľované krížovky, poslednú knihu zo série "Fifty Shades .." a pár časopisov. Jediný pár topánok, ktoré si beriem sú tieto biele (ešte sa rozhodujem, či si nevezmem ešte nejaké) Petush tenisky od Nike. A samozrejme elektronika: eS' canon, môj iPad, iPod a Nokia a samozrejme môj drahý laptop, aby som mohla vo vlaku pracovať na nejakých nedokončených veciach. A aby som nezabudla, čočky, bez nich by som nevidela ani na dva metre, haha!

Love, Petush ♥ 

1 comment :

  1. Excellent blog here!
    Also your web site loads up fast! What host are you using?
    Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol

    ReplyDelete

Anything to say about this post/my blog? Let me know! You know comments make me happy ♥