STYLIGHT FASHION BLOGGER AWARDS - MERCEDES BENZ FASHION WEEK | PHOTOS

January 14, 2014
Hello my darlings, just like I promised, here are some pictures from yesterdays Stylight Fashion Blogger Awards. First, I need to say a huge thank you to STYLIGHT for inviting me, organising such a great event and afterparty. It was amazing! Now to the pictures .. 

Ahojte zlatíčka, ako som včera sľúbila, tu je pár fotiek zo včerajších Stylight Fashion Blogger Awards. Najprv sa musím poďakovať STYLIGHT-u za pozvánku a zorganizovanie skvelého eventu a afterparty. Bolo to úžasné! Teraz k fotkám .. 


A picture with Andreas Wijk. I was hoping to meet him there and talk to him a little and I diiiiid! He was really nice and funny - and his performance at the Award show was AMAZING! // Fotka s Andreasom Wijkom. Dúfala som, že ho tam stretnem a že sa s ním trochu porozprávam a podarilo sa mi tooo! Bol neskutočne milý a vtipný - a jeho vystúpenie počas odovzdávania cien bolo ÚŽASNÉ!

A couple of pictures from the Awards and the Mavi Fashion Show // Pár fotiek z odovzdávania cien a Mavi Fashion Show


Výhercovia s moderátormi // The winners with the hosts 

Kristina Bazan from Kayture! I met her before going to the afterparty and she was really nice when I asked her to take the picture with me. And stunning! // Kristina Bazan z Kayture. Narazila som na ňu pred odchodom na afterparty. Bola veľmi milá, keď som sa jej spýtala, či sa môžeme odfotiť. A krásna!

And last but not least - Aleks, Kenza's boyfriend. I just couldn't not ask him for a picture, could I? // Posledný - Aleks, priateľ Kenzy. Nemohla som sa ho nespýtať, či sa odfotíme. 

You can find even more pictures on my Instagram → @Petush

Love, Petush
facebook || tumblr || instagram || twitter || gfc follow 

8 comments :

 1. You look so lovely! Love your lip color!

  ♥ Oxana
  www.oxanamua.blogspot.com
  Follow @oxanamua on Instagram

  ReplyDelete
 2. Škoda že nemáš fotku i s Kenzou :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ostatných som zastihla keď sa motali niekde po vonku, alebo Aleks keď čakal na ňu, ale okolo nej som bola vždy keď sa zabávala alebo išla na WCko, tak som ju nechcela obťažovať :DD

   Delete
 3. I also attended the event! :-) I'm an Irish blogger so I flew over for the night - such a pity we didn't connect! You look amazing in these photos :-)

  Would love it if you would check out my blog! x
  hannahsfashionblog.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. I know, I was the same, haha. W should definitely meet up at the next one - let me know if you are ever in Dublin!! :) Following you too on Bloglovin' & FB <3 Keep in touch!

   Delete

Anything to say about this post/my blog? Let me know! You know comments make me happy ♥