FEBRUARY DRUGSTORE HAUL | BEAUTY

February 12, 2014

Hi! After all those outfit posts, it's time for a beauty post. On Monday, me and eS went shopping and I decided to devide the stuff we bought into two categories: cosmetics & fashion. First, I will be showing you the cosmetics I got in out local drugstore. 

Ahojte! Po všetkých tých outfit postoch je čas na beauty post. V pondelok sme s eS boli nakupovať. Rozhodla som sa rozdeliť všetko čo sme si kúpili do dvoch kategórií: kozmetika & móda. Ako prvú vám ukážem kozmetiku z našej miestnej drogérie. 

×××

 

Wild Ombrés Préférence from L'Oréal Paris

I bought it for the 3rd time already. The first time I got my hair "ombreid" was in Slovakia at a hairsalon and you almost couldn't see it (article here). After some time, me and eS bought this Ombre kit from L'Oréal Paris and tried "ombreing" my hair at home - and I loved the result. We did it two times actually, because the first time we just wanted to see if the color was right and the second time, we colored it for real (pictures here). Now the color has washed out a little, so I wanna do it one more time before cutting my hair. Yeah, that's right - I will be getting rid of my long curls! 

How to do Ombre Hair at home? I explained the whole process in my November Beauty Products Review Video

Kúpila som si ho už tretí krát. Úplne prvý krát keď som si dala zafarbiť vlasy na "ombre" na Slovensku v kaderníctve - výsledok takmer nebol vidieť (článok tu). Po čase sme sa s eS rozhodli kúpiť si tento Ombre kit od L'Oréal Paris a pokúsili sme sa zafarbiť mi vlasy doma - s výsledkom som bola veľmi spokojná. Farbili sme dva krát, pretože prvý krát sme boli veľmi opatrné a chceli sme hlavne vidieť, či sa mi bude farba hodiť. Druhý krát sme už farbili poriadne (fotky tu). Teraz sa mi blond trochu vymyla, takže si chcem vlasy ešte raz nafarbiť, predtým než ich ostrihám. Áno, je to tak - zbavím sa svojich dlhých lokní! 

Ako si nafarbiť vlasy na Ombre doma? V mojom November Beauty Products Review videu som vysvetlovala, ako na to. 


Alterra Color & Protection Lipsticks

I was never a big fan of Alterra cosmetics before I got my first blush from this label (article here). This time, I went for three of their lipsticks, because they were gorgeous colors I didn't own before and for a reasonable price. I chose two for myself and one for eS. They are (left → right) Lovely (06), Soft Mauve (01) and Nude (05) and all have SPF 15. 

Nikdy som nebola veľkým fanúšikom kozmetiky od Alterry, až kým som si nekúpila svoju prvú lícenku od tejto značky (článok tu). Tentokrát som sa rozhodla kúpiť si od nich tri rúže, pretože majú nádherné farby, ktoré ešte nemám a za skvelú cenu. Vybrala som dva pre seba a jeden pre eS. Sú to (ľ. → p.) Lovely (06), Soft Mauve (01) and Nude (05) a všetky majú SPF 15.


 

Essence Liquid Ink Eyeliner

These eyeliners are the product I always come back to. The blue one is waterproof, other than that, they are exactly the same. I got them as a present from dieKay two years ago, when I couldn't find any eyeliners with a brush in german drugstores. Since them, I found out where to get them here and didn't stop buying them. If you are a fan of eyeliners with a brush, these are the perfect choice!  

Tieto očné linky sú jeden z produktov, ku ktorému sa vždy vraciam. Modrá je vodotesná (myslím, že tak sa to po slovensky nepovie, ale neviem si spomenúť na správne slovo, haha!), inak sú úplne rovnaké. Prvý krát som ich dostala ako darček od dieKay pred približne dvoma rokmi, keď som v Nemecku nevedela nájsť očnú linku so štetčekom. Odvtedy som zistila, kde sa tu dajú kúpiť a neprestala som sa k nim vraciať. Ak máte radi tekuté očné linky, tieto sa naozaj oplatia!


 

Pastel Astor Nailpolishes

Astor is one of my favorites when it comes to nail polishes. And since pastels are the trend of the next spring, I decided to get these two colors: Mint/Turquoise (review here) and Light Pink. 

Astor je jedna z mojich obľúbených značiek lakov na nechty. A keďže sú pastelové farby trendom budúcej jari, rozhodla som sa kúpiť si tieto dve farby: mint/tyrkysová (recenzia tu) a bledoružová. 


 

 Catrice Crushed Crystals Nail Polishes

eS and I have been looking for the perfect glitter nailpolish for ages now. She decided to buy these two from Catrice and is happy with the result. For me, the crystals are too small, but I love both colors.  

S eS sme hľadali nejaký trblietavý lak veľmi dlho. eS sa rozhodla kúpiť si tieto dva od Catrice a je s nimi spokojná. Ja by som si v nich priala väčšie kryštáliky, ale farby sa mi páčia. 


 

Fake Lashes from Catrice

You probably already know that I am a fan of fake lashes. I like wearing them in my videos and also on a night out. Usually, I buy a pair from essence (video here), but I just had to have these. I think they look very natural, but fuller than the natural eyelashes.

Väšina z vás už pravdepodobne vie, že som fanúšikom umelých mihalníc. Rada ich nosím v mojich videách a takisto na party. Väčšinou si ich kupujem od essence (video), ale týmto som neodolala. Myslím, že vyzerajú veľmi prirodzene, ale plnšie ako prirodzené mihalnice. 

Love, Petush

8 comments :

 1. I got ombre for some months, loved it, but my hair was soo bad after doing it, so I cut them really short. But this ombre kit looks really cool.
  Anyway, nail polishes have very nice colours!
  xoxo

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh no, that is such a shame! I got huge amounts of products to protect my hair even more - hair masks, coloured hair protection sprays etc etc and thankfully, my hair doesn't seem that damaged from the ombre colouring. I mean, the ends were always kind of damaged and dry, haha. But I can't wait to cut my hair off and sport shorter hair after many years of having really long hair!

   Delete
 2. Replies
  1. Thanks, I really love them! So girly, haha!

   Delete
 3. Já jsem ombre na svých vlasech nezkoušela, protože jsem asi blázen, ale já si hrozně potrpím na svou přírodní barvu (mě osobně se prostě líbí - uch, to zní nafoukaně :D) Ale mega se mi to líbí!

  Ty Catrice řasy jsou parádní! Já osobně jsem umělé řasy měla asi jen jednou - od Essence - a na mě osobně jsou teda dlouhé, a já se bojím je zastřihnout :D protože jsem extra šikovný typ, takže bych je pak musela asi rovnou hodit do koše :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja som sa tiež celkom bála, nikdy predtým som nemala nafarbené vlasy, takže som z toho mala celkom des, ale tým že sa pri Ombre nefarbia celé vlasy, išla som do toho a som spokojná, ale už sa teším keď sa ostrihám a budem mať znovu len svoju prirodzenú farbu :D

   Haha, ja by som na tvojom mieste skúsila nalepiť ich trochu ďalej ako je vonkajší kútik oka. Vtedy vyzerajú prirodzenejšie :)

   Delete
 4. love everything you've got yourself :)

  ReplyDelete

Anything to say about this post/my blog? Let me know! You know comments make me happy ♥