QUICK AND EASY EVERYDAY MAKEUP TUTORIAL | BEAUTY

February 4, 2014

Hello there! Many of you liked my last makeup tutorial and also the pictures from my video shoot, which is why I decided to show you how I did my make up that day. The idea was to look innocent & pure - which means not too much make up and no dark eyeshadows and stuff. Here is the tutorial: 

Ahojte! Mnohým z vás sa páčil môj posledný makeup tutorial a taktiež fotky z natáčania videa. Preto som sa rozhodla ukázať vám postup, ako som sa v ten deň namalovala. Bolo po mne chcené, aby som vyzerala nevinne a čisti - čo pri makeupe znamená žiadne tmavé tiene na oči, vlastne nič tmavé. Tu je tutorial: 


Step No.1
First, wash your face and make sure your hair is out of your face. In the last tutorial, I put it in a bun, this time I decided to go for a headband. 

Prime your face before you apply foundation - I used the Pupa Professionals Smoothing Foundation Primer

Apply foundation the way you usually do it - I applied my Velvet Mat foundation from Etre Belle with a flat foundation brush. 

Use concealer to cover all your spots & blemishes. I went for my Luminys Touch concealer from Pupa - a liquid concealer.

Time for powder! Apply all over your face. I used the Skin Finish Compact Powder from Catrice

Put blush on the apples of your cheeks. Just like in my previous tutorial, I decided to use a very rosy color from Kryolan - Glossy Rosewood Blusher. 

1. Krok
Najprv si umyte tvár a ubezpečte sa, že vaše vlasy nemáte v tvári. V poslednom tutoriali som si zviazala vlasy do drdolu, tentokrát som sa rozhodla použiť čelenku. 

Než nanesiete makeup, pripravte ju na všetky tie šminky - ja som použila Pupa Professionals Smoothing Foundation Primer

Naneste si na tvár makeup tak, ako to robievate za normálnych okolností - ja som na to použila plochý makeup štetec a makeup ktorý som použila je Velvet Mat foundation od Etre Belle.

Použite korektor na zakrytie všetkých nerovností, kruhov pod očami etc. Ja som použila Luminys Touch concealer z Pupy - to je tekutý, rozjasňovací korektor. 

Čas na púder! Naneste ho na celú vašu tvár, ja som sa pre tento look rozhodla použiť Skin Finish Compact Powder od Catrice


Naneste lícenku na lícne "jabĺčka". Tak ako v predchádzajúcom tutoriale som použila Kryolan - Glossy Rosewood Blusher, bledoružovú lícenku. 


Step No.2
Apply a very light eyeshadow all over your eyelid. Mine is also a little bit shimmery and it's from Emite Make Up. As you can see, I also applied some into the inner corner of my eye. 

2. Krok
Naneste veľmi bledý očný tieň na celé očné viečko. Tieň ktorý som použila ja je trochu trblietavý a je od Emite Make Up. Ako si môžete všimnúť, naniesla som ho trochu do vnútorného kútiku oka. 


Step No.3
Liquid eyeliner is the perfect product for achieving a natural look. Go over your upper eyelid with it and create a very thin line - from the inner corner of your eye to the outer one, not further. I used the Liquid Ink Eyeliner from Essence, which I am absolutely in love with for some time now. 

3. Krok
Tekutá očná linka je skvelý prostriedok na dosiahnutie prirodzeného looku. Prejdite ňou po hornom očnom viečku a snažte sa vytvoriť čo najtenšiu líniu - od vnútorného kútika oka až po vonkajší, nie ďalej. Ja najradšej používam Liquid Ink Eyeliner od Essence. 


Step No.4
Now it's time for mascara and brow shadow. In this case, I used two different mascaras. I first applied the Pupalash Mascara Energizer and then the good old Vamp Mascara, both from Pupa. I only used a little bit of brow shadow, since my eyebrows are quite full and don't need a lot of it if I am not going for a more dramatic look. 

4. Krok
Ďalší krok je mascara a tieň na obočie. V tomto prípade som použila dve rôzne mascary. Najprv som si na mihalnice naniesla Pupalash Mascara Energizer a hneď potom Vamp Mascaru, obe z Pupy. Pre tento look som použila len trochu tieňu na obočie, keďže moje obočie je dosť plné aj bez neho. 


Step No.5
Last but not least, grab your transparent lipgloss! I am not a big fan of lipglosses, but I fell in love with the Mocha Orange Sheer & Shimmer Lip Balm from Figs and Rouge. And you are done! 

5. Krok
Pre posledný krok siahnite po priesvitnom lesku na pery! Ja osobne nie som fanúšikom leskov, ale zamilovala som sa do Mocha Orange Sheer & Shimmer Lip Balm od Figs and Rouge. Hotovo!

I think this is the perfect everyday look for school, work etc. What do you think? 

Myslím, že toto je dokonalý look na každodenné nosenie, napríklad do školy, alebo do roboty. Čo myslíte?

Love, Petush
facebook || tumblr || instagram || twitter || gfc follow 

4 comments :

 1. Cute simple look! Well done!

  ♥ Oksana
  www.oxanamua.blogspot.com {NEW POST >> VAMPY VALENTINE}
  www.facebook.com/oxanamua
  Follow @oxanamua on Instagram

  ReplyDelete
 2. Great photos <3
  Check out my latest outfit post?

  Your Princess is in Another Castle

  xx Sofie

  ReplyDelete
 3. great makeup dear!
  xoxo

  www.mychoicebysorana.blogspot.ro

  ReplyDelete

Anything to say about this post/my blog? Let me know! You know comments make me happy ♥