FASHION INSPIRATION: VICTORIA BECKHAM

April 22, 2014

Hi guys! So, you seemed to like my last Fashion Inspiration (Kylie Jennerpost which is why I decided to do another one. I am not saying that this is going to be a regular thing, because .. well, everytime I say something like that, I never manage to do it. Also, there aren't that many people whose style I like that much. 

As you can read in the title, I am going to show you Victoria Beckham's style this week. Yeah I know, everybody knows her and most of you probably also know her style. But! Since I am absolutely in love with her style, I am going to show you and tell you what I like the most about it. 

One of the things I love the most about Victoria's style are high heels. I love heels, but I don't think I could wear them as often as she does. And for that, I admire her so much. Also, she always looks elegant, girly but womanly at the same time. For me, she is a fashion icon. Do you agree? 

 
picture source: tumblr & google || edited by me

Ahojte! Myslím, že môj minulý Fashion Inspiration (Kylie Jenner) článok sa vám páčil a preto som sa rozhodla napísať ďalší. Nehovorím, že ich budem pridávať pravidelne, pretože .. well, vždy keď niečo také poviem, tak to nesplním. A okrem toho nieje zas toľko ľudí, ktorých štýl by sa mi až tak páčil. 

Ako ste si mohli všimnúť v nadpise, dnes vám ukážem štýl Victorie Beckham. Viem že každý ju pozná a väčšina z vás pozná aj jej štýl obliekania, ale mne to nedá. Vzhľadom na to, že jej štýl milujem, ukážem a poviem vám, čo sa mi na ňom páči najviac. 

Jedna z vecí ktoré na jej štýle obliekania milujem sú podpätky. Podpätky zbožňujem, ale nemyslím si že by som zvládla nosiť ich tak často ako Vicky. Za to ju veľmi obdivujem. Okrem toho vždy vyzerá elegantne, dievčensky a žensky zároveň. Pre mňa je jednoznačne módnou ikonou. Súhlasíte? 

Love, Petush


SHOP THE STYLE ↓3 comments :

  1. Súhlasím s Tebou. Victoria má neskutočný štýl a aj pre mňa je veľkým vzorom. Milujem nielen jej podpätky, ale tiež jednoduché línie a ženskosť :)

    http://margifashion.blogspot.com

    ReplyDelete

Anything to say about this post/my blog? Let me know! You know comments make me happy ♥