TRIP TO THE ZOO | PICTURES

May 21, 2014

selfie with a pelican!

Hi guys! So me and eS went to one of the Berlin Zoo's, or Tierpark, if you will, as I mentioned in this post. And like I said many times already - I don't really like going. Don't get me wrong, I love animals so much and I love spending quality time with eS, I just don't enjoy seeing animals locked up in cages. But she likes it, so once in a while, I go with her to make her happy. 

Ahojte! Ako som už spomínala v tomto poste, boli sme s eS v jednej z berlínskych Zoo, v Tierparku. A ako som taktiež už mnohokrát spomínala, nerada tam chodím, ale kvôli eS z času na čas privolím a idem s ňou. Aby ste to chápali správne - zvieratá milujem, o to nejde. Ale vidieť ich zatvorené v klietkach mi nerobí vôbec dobre. 

The pelicans were one of the few animals running free all around the place as you can see on the pictures above. I wanted to go closer, but then the animal turned around and I felt like it was staring at me - that's how this picture came to be. 

Pelikáni boli jedni z mála zvierat, ktoré boli mimo klietky a pobehovali len tak medzi ľuďmi, ako môžete vidieť na fotkách hore. Chcela som ísť bližšie, ale vtedy sa otočil a mala som pocit, že na mňa uprene pozerá - tak vznikla táto fotka. 


One of the animals I really wanted to see were the alligators. The last time I have seen some was in Atlanta when I was 6. This one didn't move at all the whole time we were at the gator farm!

Jedno zo zvierat ktoré som naozaj chcela vidieť boli aligátori. Naposledy som ich videla keď som mala 6 rokov, v Atlante. Tento sa nepohol celý čas čo sme boli na ich krokodílej farme. 
I love lions so much! Unfortunately, the male lion was hidden behind a rock, so I only got a picture of the female lion. But look at those tigers! Such majestic animals!

Milujem levy! Bohužiaľ sa mi podarilo odfotiť len levicu, pretože lev spal za akýmsi obrovských kameňom. Ale tigre sú tiež neskutočne majestátne zvieratá!


The petting Zoo was probably my favorite part of the whole Zoo trip. Seeing little lambs and piglets is always so cute! My grand parents used to have sheep and pigs, but not anymore. That's why I probably enjoy the petting Zoo so much! 

Detská Zoo je moja obľúbená časť z celého nášho výletu do Zoo. Malé ovečky a prasiatka sú neskutočne zlaté. Moji starí rodičia kedysi chovali aj ovce, aj prasatá, možno mi to chýba a preto si to vždy užívam najviac. 


Look at this little squirrel. She was just running around all over the place and wasn't afraid to go up to us! We spent like 10 minutes just having her run up to us and away again. I got so many cute pictures of her! 

Pozrite na túto zlatú veveričku! Behala medzi stromami a vôbec sa nás nebála! Strávili sme s ňou asi 10 minút, stále odbiehala preč a potom zase k nám, takže sa mi podarilo spraviť toľko zlatých fotiek! 

One of the highlights of the trip were definitely the snakes - I hate snakes and I have never seen any up close. But I fought my fear and went into the snake terrarium. It wasn't without tears, but I actually went through the whole thing looking at every one of them. It was scary, but I definitely feel better now that I conquered my fear of snakes! 

Jeden z highlightov nášho výletu boli hady - nenávidím ich a nikdy som žiadne nevidela zblízka. Prekonala som však svoj strach a išla som do hadieho terária. Nebolo to úplne bez sĺz, ale nakoniec som prešla cez celé a pozrela som sa na každého z nich. Bolo to desivé, ale cítim sa oveľa lepšie po prekonaní svojho strachu! 

Love, Petush
facebook twitter instagram tumblr bloglovin youtube

8 comments :

 1. krásné fotky :)

  Zvu tě ke mě na giveaway o super náhrdelník, která probíhá na mém blogu :YOKO NGUYEN BLOG

  ReplyDelete
 2. das eichhörncheeen! wie süß! hab neulich auch welche fotografiert :)

  ReplyDelete
 3. Krásne fotky :3 A s tým zatváraním zvierat do klietky úplne súhlasím... Nemali by byť vystavené takto ako nejaké veci...

  http://lovelybeautybook.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 4. ahah these photos are great. i LOVE the zoo!

  come check me out!
  mon | http://www.monsemble.ca

  ReplyDelete

Anything to say about this post/my blog? Let me know! You know comments make me happy ♥