(PHOTO) REPORT FROM PRAGUE

August 3, 2014
DAY NO.1

Hi guys. I have spent the last 4 days in Prague with eS. It was my birthday on Wednesday and I didn't want to stay in Slovakia. I wasn't really in the mood to celebrate or anything, I just wanted to have a nice day. Even though we were really tired after arriving - and all of our belongings (also us) were absolutely drenched - we decided to go out in the evening, just walk around Prague and stuff. Here are a few pictures from the first day: 

Ahojte. Posledné 4 dni som strávila v Prahe s eS. V stredu som mala narodeniny a nechcela som ich stráviť na Slovensku. Nemala som moc náladu oslavovať, chcela som len stráviť príjemný deň. Aj napriek tomu, že sme večer po príchode boli mrte unavené - a všetky naše veci, takisto my, skončili totálne premočené - rozhodli sme sa ísť von, prejsť sa po nočnej Prahe a tak. Tu je pár fotiek prvého dňa:

I love traveling in comfy clothes - a simple tank and sweat pants
Milujem cestovať v pohodlných veciach - jednoduchý tank a tepláčky


first evening out and about in Prague "celebrating" my 21. birthday
prvý večer sme prechádzkou "oslavovali" moje 21. narodeniny

DAY NO.2

On the second day, we went to Palladium which is a shopping centre, because eS wanted to buy some clothes and make me choose a birthday present. Why can't she understand that when I say "I don't want anything for my birthday", I mean it? I got 4 work-free days, that is enough for me. In the evening, we went out and about again and ended up going to a great czech restaurant with delicious potato soup and also to James Dean. Damn, why do I always type "James Deen" first? Anyways, I liked the place, because I am a fan. What I didn't like were the people. Is it even possible for two girls to go to a bar in Prague and not be bothered by guys all the time? Ugh. I will say more about the topic in my next video - which is going to be a rant! I only took one picture that day - of our "wellness breakfast" .. 

Na druhý deň sme šli do Palladia (nákupné centrum), pretože eS si chcela niečo pokupovať a chcela aby som si vybrala nejaký darček. Prečo nechápe, že keď jej poviem, že narodeninový darček nechcem, tak ho naozaj nechcem a nepotrebujem? Stačia mi 4 pokojné dni kedy som nemusela riešiť nič pracovné a mohla som vypnúť. Večer sme znovu šli do mesta, našli sme skvelú českú reštiku kde mali mrte dobrú zemiakovú polievku a nakoniec sme skončili v Jamesovi Deanovi. Sakra, prečo vždy najprv napíšem "James Deen"? Tam som chcela ísť už dávno, pretože som jeho fanúšik a mám rada také themed miesta a mrte sa mi tam páčilo. Čo sa mi nepáčilo boli ľudia. Je vôbec možné aby dve baby išli do baru a neboli vkuse obťažované akýmisi mužmi? Ugh. Viac k tomu vám poviem v ďalšom videu - budem sa sťažovať! V ten deň som odfotila len jednu fotku - našich "wellness" raňajok .. 


DAY NO.3

Day no.3 was by far my favourite day from the whole trip. I didn't really enjoy the last part of the day, but I won't talk about that now - I will elaborate in my next video. We started the day by going to breakfast and then falling asleep for another three hours in our hotel room. After we decided to finally get up and get started with our day for real, we went to the shopping centre I previously mentioned. I had to get long jeans, because all of a sudden, I have gotten this weird rash on my whole legs - they were so red and bumpy, I couldn't believe my eyes. I usually don't have any problems with my skin! On the way home eS allowed me to go to a wax museum and to the torture museum! Which I love! All of the wax museums are pretty much the same, yet I love visiting them - over and over again! And I hate on the people who take pictures there with the wax figurines, even though I do the same! I am weird like that, yes. And the torture museum was a great bonus! I love reading and learning about ancient torture methods. Uhm, yeah, that is another weird thing about me. In the evening, we went to a friends' concert which was great - and it was also good seeing him after a long time. Usually when I am at a hip hop concert, I socialise and make new contacts - that's what a good manager does, isn't it? - so I really loved being able to enjoy the music and completely let go. Afterwards we went to a club which I absolutely hated. But at least I bought Baklava on the way there - and some food, which I ended up giving to a homeless person. Like I mentioned before, I will tell you about the "struggle of being a wing woman" in my next video. Here are the pictures from the 3rd day .. 

Deň tretí bol najlepší. Jeho poslednú časť som si síce vôbec neužila, ale o tom vám tiež nebudem písať detaily sem - na tie si zapindám vo videu. Deň sme začali raňajkami, po ktorých sme zas na tri hodiny zaspali na hoteli. Keď sme sa konečne rozhodli pozviechať, všimla som si že moje celé nohy sú totálne začervenané a vyhádzané. Doteraz neviem či to to bolo za divnú alergickú reakciu alebo čo, každopádne, museli sme okamžite vyraziť do Palládia, pretože som na večer potrebovala dlhé nohavice. Inak by sa ma ľudia asi na ulici báli. Po ceste odtiaľ sme narazili na múzeum voskových figurín a na múzeum močenia. Obe zbožňujem! Aj napriek tomu, že všetky voskové múzeá sú skoro identické a nudné a bola som v nich asi tisíckrát. A hejtujem na ľudí, ktorí sa tam fotia - aj keď robím úplne to isté ešte horším "selfie style".  Áno som v tomto dosť divná. No a múzeum mučenia bol top bonus! Milujem čítať a učiť sa o starodávnych mučiacich metódach. Áno, aj v tom som divná. Večer sme šli na kamarátov koncert, ktorý bol top - a takisto som bola rada že som ho zas po dlhej dobe stretla. Väčšinou keď som na nejakom hip hopovom koncerte, socializujem a vymieňam si celý večer s niekým kontakt - to by mal každý dobrý menežeris robiť, či? - takže som si poriadne užila, že to tentokrát robiť nemusím a môžem sa uvolniť a odviazať. Nakoniec sme šli do klubu a môj dobrý večer sa skončil. Ale aspoň som si po ceste tam kúpila baklavu a akési jedlo, ktoré som nakoniec venovala bezdomovcovi. Ako som už spomínala, o "strastiach bytia wing woman" vám poviem vo videu. Tu sú fotky z tretieho dňa .. 

out and about 
na prechádzke

creepy wax joker
creepy voskový šašo

Quentiiin!


eS and her fellow pianists
eS a jej kolegovia klaviristi

Václav Havel - I admire him so much! 
Václav Havel - veľmi ho obdivujem!

I am an Elvis girl. Love his music! eS on the other hand used to be a fan of Aneta Langerová. No, if you don't know who that is, don't worry - nobody does, haha. 
Som fanúšikom Elvisa a jeho hudby. eS zase bola fanúšikom Anety Langerovej (hahahahahahahaha).

Our face expressions after visiting the torture museum .. 
Naše rozdielne výrazy tváre po návšteve múzea mučenia

I know most of the slovakian hiphop/rap community is all into the "black on black" trend. Not me, I am over it. Used to wear black on black 2 years ago, monochrome was c/a a year ago. Now I am in love with white. On white on white on white on gypsy, haha! 

Viem že slovenská hiphopová/rapová komunita (a vlastne aj tá blogerská) si momentálne dosť ide "black on black". Ja už som sa toho dávno prejedla. Black on black som nosila tak dva roky rozadu a monochrome tak rok dozadu. Teraz milujem bielu. Biela na bielej na bielej na bielej na cigánečke, haha!

I am also into simple outfits <3
Takisto milujem jednoduché outfity <3

DAY NO.4

There was no time to have breakfast on the last day - we were glad we got out of the hotel around 12:00 pm. We had lunch and went to the main train station afterwards. I took this picture there of eS and a crowd and I am absolutely in love with it - don't really know why, I just am. We came home in the early evening and what I have to say about this trip is that I absolutely loved it! I loved spending the time with eS, mainly just us two. At the same time, there are so many things that I could (and will) rant about! So be prepared! The trip fulfilled it's purpose: When it comes to my mind, it is completely relaxed, cleared and I am excited to be back with my DBNBS boys! And to be with my Hyena, my parents, in my city. Simply put, it is good to be home - especially when there is a delicious cake waiting for you when you get there!

V posledný deň sme nemali čas na raňajky - boli sme radi že sa nám podarilo vytrepať sa z hotelu na čas. Naobedovali sme sa a míšali sme na stanicu. Prvú fotku som odfotila práve tam a strašne sa mi páči, aj keď si nie som istá, prečo. Prišli sme domov podvečer a musím povedať, že tento výlet do Prahy som si mrte užila. Užila som si alone time s eS a aj napriek tomu že je milión vecí na ktoré sa ešte len budem sťažovať, vôbec mi to nepokazilo celkový efekt tripu. A hlavne sa splnila jeho pointa: Čo sa týka hlavy a myšlienok, zrelaxovala som ju a vyčistila som si ju a som nadšená byť znovu pri mojich DBNBS chalošov! A s Hyenou, rodičmi a mojím mestom. Proste som rada že som zas doma - najmä keď tam na mňa čakala skvelá torta! 
Love, Petush
facebook twitter instagram tumblr bloglovin youtube

4 comments :

Anything to say about this post/my blog? Let me know! You know comments make me happy ♥