PETUSH'S FALL FASHION CHOICES NO.3

October 23, 2014
Hi guys! I have new Fall Fashion Choices for you! My favourite style is the combination of sporty, elegant and sexy. And this is an example of exactly that. And yes, it is monochrome again. So what? I am not a colour person in the fall and winter. It just doesn't go together. So I guess that you will have to get used to it for the next couple of months. 

This whole "outfit" was inspired by the shoes, which I am absolutely in love with. Nike Air Max 90 are my favourite version of the shoe and for some reason, the black ones have always been my no.1 choice. I think that these shoes can be combined with so many clothing styles and that is what I love about them the most. 

What do you think about this combination? It is unusual, but it is absolutely my style. 

Ahojte! Mám pre vás nový jesenný módny výber! Môj obľúbený štýl je kobinácia športového, elegantného a sexy oblečenia. A toto je toho príklad. A áno, je to zas čierno-biely outfit. A? Na jeseň a v zime proste nemám rada farby. Farby a tieto ročné obdobia k sebe proste nepasujú. Takže si asi na bezfarebnosť budete musieť najbližších pár mesiacov zvyknúť.

Celý outfit bol inšpirovaný práve topánkami. Nike Air Max 90 sú moja obľúbená verzia tejto topánky  a z akéhosi dôvodu sa mi vždy najviac páčili tieto čierne. Páči sa mi, že sa dajú kombinovať s rôznymi štýlmi oblečenia. 

Čo hovoríte na túto kombináciu? Je nezvyčajná, ale úplne "ja". 

WHERE TO BUY THESE: 


Love, Petush
facebook twitter instagram tumblr bloglovin youtube

3 comments :

 1. Was für coole Sachen! Die Tasche hat es mir besonders angetan.

  Liebe Grüße Kristina von KD Secret
  PS: Mein Blog ist auf eine andere Domain umgezogen. Ich würde mich freuen wenn du mir dort folgen würdest. KD Secret

  ReplyDelete
 2. skvele veci;)

  PS: Zvu te na svoji giveaway na mem blogu:)
  http://bridgeofmemories.blogspot.co.uk/2014/10/giveaway-design-your-own-cases-and.html#comment-form

  ReplyDelete

Anything to say about this post/my blog? Let me know! You know comments make me happy ♥